Życie społeczne rządzi się pewnymi regułami i normami. Komu są potrzebne normy takie, jak np. zaufanie, wzajemność, odpowiedzialność, dotrzymywanie słowa, solidarność, sprawiedliwość czy lojalność? W jaki sposób regulują one zachowania jednostek i grup? Co się stanie, kiedy w życiu społecznym pojawi się kryzys? Z jakimi reakcjami członków grup możemy się wówczas spotkać? Oto główne pytania, na które uczniowie poszukają na lekcji odpowiedzi. 

Po długim oczekiwaniu mamy pozytywne recenzje! Czekamy tylko, kiedy ministerstwo edukacji nada naszemu Przewodnikowi obywatelskiemu numer dopuszczenia do użytku szkolnego. Jak tylko będziemy coś wiedzieć, od razu Was poinformujemy. Obejrzyjcie naszą prezentację.

Przewodnik obywatelski to znakomity podręcznik do nauczania wiedzy o społeczeństwie. Obowiązkowa lektura dla uczniów i uczennic liceum i technikum. Interesujące teksty źródłowe, zdjęcia, tabele, schematy, wykresy oraz ćwiczenia na końcu rozdziałów ożywiają wykład i pomagają w opanowaniu materiału. Warto posłuchać, co o podręczniku mówią sami autorzy.

W tym rozdziale podręcznika znajdziecie tematy bliskie doświadczeniu każdego obywatela oraz liczne zagadnienia do rozważań i dyskusji. Prezentujemy wybrane teksty oraz materiały infograficzne, po wyczerpujące informacje musicie sięgnąć do naszego podręcznika. Gdy wybierzecie go do pracy z uczniami, będziecie zadowoleni. 

Z przyjemnością prezentujemy nasz nowy podręcznik do nauczania wiedzy o społeczeństwie w liceum i technikum. Jesteśmy pewni, że spełni on Wasze oczekiwania i zapragniecie z nim pracować. Jego zaletą jest ciekawy i żywy język, przejrzysta struktura, znakomite wyczucie potrzeb młodych ludzi oraz różnorodne i doskonale dobrane ćwiczenia.