Program KOSS
organizowany jest przez:
Przewodnik obywatelski. Część 1
Z przyjemnością prezentujemy nasz nowy podręcznik do nauczania wiedzy o społeczeństwie w liceum i technikum. Jesteśmy pewni, że spełni on Wasze oczekiwania. Jego zaletą jest ciekawy i żywy język, przejrzysta struktura, znakomite wyczucie potrzeb młodych ludzi oraz różnorodne i doskonale dobrane ćwiczenia.
NAUCZYCIELU, NAUCZYCIELKO, Zapraszamy do naszego sklepu internetowego sklep.ceo.org.pl |
Przewodnik obywatelski
- ZAKRES PODSTAWOWY. CZĘŚĆ 1
Autorzy: Andrzej Waśkiewicz, Tomasz Merta,
Łukasz Pawłowski, Alicja Pacewicz
Wyd. 1, s. 312, opr. miękka, 16,5x23,7 cm,
ISBN: 978-83-89623-76-8
Numer dopuszczenia: 1031/1/2019
Zaktualizowana wersja Przewodnika młodego obywatela, dostosowana do nowej podstawy programowej i wzbogacona o nowe treści. Autorzy omawiają dogłębnie i wszechstronnie najważniejsze obszary życia społecznego z perspektywy doświadczeń zwykłego obywatela. Jakie prawa rządzą życiem w grupie i społeczności? Jakie są najważniejsze doktryny polityczne? Jaki system polityczny jest w Polsce? Jak czytać (ze zrozumieniem) konstytucję i przepisy prawa? Oprócz konkretnych informacji młody człowiek znajdzie w podręczniku różnorodne ćwiczenia, które ułatwią mu utrwalenie wiadomości oraz zachęcą do dyskusji. Autorzy wychodzą bowiem z założenia, że wiedza to nie wszystko! Informacje nie są po to, by je kolekcjonować, ale po to, by rozwiązywać konkretne problemy. Warto więc włożyć trochę wysiłku, by z wiedzy uczynić podstawę do podejmowania działań na rzecz swojej szkoły, społeczności lokalnej, całego kraju.
Podręcznik składa się z dwóch części. Część pierwsza poświęcona jest społeczeństwu i państwu, a druga – prawu i światu. Na końcu każdego rozdziału – ćwiczenia.
- teksty i wiadomości merytoryczne
- atrakcyjne ćwiczenia i zadania, w tym projekty zespołowe
- liczne materiały źródłowe i publicystyczne
- zdjęcia, schematy, wykresy i tabele
- słowniczek pojęć
- biogramy ważnych postaci
- polscy prezydenci i premierzy
- kalendarium: świat i Polska 1945–2018
- debaty publiczne w III RP.
Zaletą książki jest ciekawy i żywy język, przejrzysta struktura, znakomite wyczucie potrzeb młodych ludzi oraz różnorodne i doskonale dobrane ćwiczenia oraz ciekawe projekty edukacyjne. Duża ilość praktycznych przykładów, interesujące teksty źródłowe i cytaty, przytaczanie wyników badań, liczne odniesienia do rzeczywistości – wszystko to czyni z Przewodnika obywatelskiego podręcznik, z którego po prostu trzeba uczyć (się)!
Na naszej dostępne są także: program nauczania i scenariusze lekcji.
oprac. Dorota Nawalany