Z przyjemnością prezentujemy drugą część podręcznika do nauczania wiedzy o społeczeństwie. Jesteśmy pewni, że gdy bliżej go poznacie, zapragniecie zmienić swój podręcznik na nasz. A jest tego wart, by z niego uczyć! Jego zaletą jest żywy język, przejrzysta struktura, znakomite wyczucie potrzeb młodych ludzi oraz różnorodne i doskonale dobrane ćwiczenia. Podręcznik uzyskał numer dopuszczenia 1031/2/2020

 NAUCZYCIELU, NAUCZYCIELKO,
jeśli wybierzesz nasz podręcznik do pracy z uczniami, zarejestruj się na naszej stronie a otrzymasz BEZPŁATNY EGZEMPLARZ CZĘŚCI PIERWSZEJ. ​Formularz znajdziesz na stronie: koss.ceo.org.pl/przewodnik-obywatelski

 

Przewodnik obywatelski

WIEDZA O SPOŁECZEŃSTWIE W LICEUM I TECHNIKUM
- ZAKRES PODSTAWOWY. CZĘŚĆ 2

Autorzy: Andrzej Waśkiewicz, Tomasz Merta,
Dagmara Woźniakowska-Fajst, Witold Klaus,
Alicja Pacewicz

Wyd. 1, s. 316, opr. miękka, 16,5x23,7 cm,
ISBN: 978-83-89623-77-5

Numer dopuszczenia: 1031/2/2020

Zapraszamy do naszej księgarni internetowej civitas.com.pl

Druga część świetnie przyjętego przez nauczycieli i uczniów podręcznika do wiedzy o społeczeństwie. Podobnie jak w pierwszej części, prezentowane treści zostały ułożone w dwa działy odpowiadające zapisom podstawy programowej: Prawo i Świat. Podręcznik omawia w przystępny sposób funkcjonowanie polskiego systemu prawnego oraz wyjaśnia, jak młody człowiek na co dzień ma się w nim poruszać. Pokazuje, jak powinien rozumieć przepisy, pisać proste pozwy czy zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa oraz odwołać się od decyzji administracyjnych. Zwraca uwagę na problem praw i wolności obywatelskich oraz podaje przykłady organów, instytucji i organizacji obowiązanych do ich przestrzegania.

Autorzy przybliżają również procesy demokratyzacji w Europie Środkowo-Wschodniej i integracji europejskiej oraz stawiają pytania o dalszy ich rozwój. Nie pominięto też najważniejszych zagadnień, związanych z codziennym doświadczeniem młodych obywateli. Dzięki bogatym i różnorodnym materiałom, podręcznik pozwala zrozumieć sens zmian we współczesnym świecie. Uświadamia młodym ludziom, że są jego częścią i muszą zmierzyć się z jego wyzwaniami – konfliktami, nierównościami społecznymi, ubóstwem czy kryzysem klimatycznym. Zachęca też do rozwiązywania konkretnych problemów, a będzie to możliwe wtedy, kiedy z wiedzy naukowej uczynią podstawę do podejmowania działań.

W podręczniku uczennice i uczniowie znajdą:

  • teksty i wiadomości merytoryczne 
  • atrakcyjne ćwiczenia i zadania, w tym projekty zespołowe
  • liczne materiały źródłowe i publicystyczne
  • zdjęcia, schematy, wykresy i tabele
  • słowniczek pojęć
  • kalendarium: świat i Polska 1989–2019
  • tekst Konstytucji RP
  • przykłady projektów uczniowskich.

Zwarta forma, żywy język, przejrzysta struktura treści, wynikająca z długoletnich doświadczeń autorów, gwarantuje wysoki poziom merytoryczny podręcznika. Zaletą publikacji jest znakomite wyczucie potrzeb młodych ludzi oraz umiejętne połączenie wiedzy praktycznej z wymogami nowoczesnego podręcznika. Dodatkowo wykład wzbogacają liczne schematy, wykresy i mapy oraz różnorodne i doskonale dobrane ćwiczenia – to wszystko czyni z „Przewodnika obywatelskiego” podręcznik, który po prostu trzeba mieć. 

 POLECAMY: