Niezastąpiony Przewodnik obywatelski dla uczniów i uczennic liceum i technikum. Tematy bliskie doświadczeniu młodego obywatela, pasjonujący wykład, wyjaśnienie w sposób jasny trudnych zjawisk i terminów oraz dobrze dobrane ćwiczenia gwarantują zdobycie rzetelnej wiedzy z WOS-u na poziomie podstawowym. Podręcznik składa się z dwóch części. Obie uzyskały numery dopuszczenia.

Minilekcja obywatelska o tym, jak można ze sobą rozmawiać o współzależnościach globalnych i migracjach ludności, wykorzystując do tego cztery elementy modelu komunikacji Porozumienie bez Przemocy – spostrzeżenia, uczucia, prośby, potrzeby. Empatyczne podejście do drugiego człowieka nie jest jednoznaczne z odczuwaniem tego samego, co druga osoba.

Minilekcja obywatelska opracowana na podstawie webinarium pod tym samym tytułem, które poprowadził Stanisław Zakroczymski, historyk i prawnik. Mamy nadzieję, że pomoże ona wszystkim uczennicom i uczniom przygotować się do egzaminu maturalnego z WOS-u i zdać go na szóstkę.

Wojna w Ukrainie pokazała nam w brutalny sposób, że głównym i najważniejszym wyzwaniem codzienności jest zapewnienie bezpieczeństwa jej narodom. Na naszej minilekcji obywatelskiej zastanowimy się: Jak zbudowany jest system bezpieczeństwa w Europie? Jakie działania podjęły UE i NATO w obliczu agresji Rosji na Ukrainę? Jaka jest perspektywa rozszerzenia obu organizacji?

Minilekcja obywatelska z trzeciej już serii. Tym razem porozmawiamy o tym, jak działają polskie samorządy lokalne, czym zajmują się na co dzień i jakie wyzwania stoją przed nimi. Zastanowimy się także, jak działa samorządność w szkole i co zrobić, by nie była to fikcja, lecz prawdziwa partycypacja. Webinarium poprowadzili które poprowadzili Alicja Pacewicz oraz Michał Tragarz.

Strony