Niezastąpiony Przewodnik obywatelski dla uczniów i uczennic liceum i technikum. Tematy bliskie doświadczeniu młodego obywatela, pasjonujący wykład, wyjaśnienie w sposób jasny trudnych zjawisk i terminów oraz dobrze dobrane ćwiczenia gwarantują zdobycie rzetelnej wiedzy z WOS-u i przygotowanie się do matury na poziomie podstawowym. Podręcznik składa się z dwóch części. Obie uzyskały numer dopuszczenia.

Minilekcja obywatelska opracowana na podstawie webinarium pod tym samym tytułem, które poprowadził Stanisław Zakroczymski, historyk i prawnik. Mamy nadzieję, że pomoże ona wszystkim uczennicom i uczniom przygotować się do egzaminu maturalnego z WOS-u i zdać go na szóstkę.

Wojna w Ukrainie pokazała nam w brutalny sposób, że głównym i najważniejszym wyzwaniem codzienności jest zapewnienie bezpieczeństwa jej narodom. Na naszej minilekcji obywatelskiej zastanowimy się: Jak zbudowany jest system bezpieczeństwa w Europie? Jakie działania podjęły UE i NATO w obliczu agresji Rosji na Ukrainę? Jaka jest perspektywa rozszerzenia obu organizacji?

Minilekcja obywatelska z trzeciej już serii. Tym razem porozmawiamy o tym, jak działają polskie samorządy lokalne, czym zajmują się na co dzień i jakie wyzwania stoją przed nimi. Zastanowimy się także, jak działa samorządność w szkole i co zrobić, by nie była to fikcja, lecz prawdziwa partycypacja. Webinarium poprowadzili które poprowadzili Alicja Pacewicz oraz Michał Tragarz.

Minilekcja obywatelska opracowana na podstawie webinarium pod tym samym tytułem, które poprowadził dr Błażej Choroś, adiunkt w Katedrze Studiów Europejskich na Uniwersytecie Opolskim oraz członek TeamEurope - zespołu zewnętrznych ekspertów Komisji Europejskiej. Mamy nadzieję, że nasza prezentacja pomoże Wam przygotować własną, ciekawą lekcję zarówno w szkole podstawowej, jak i ponadpodstawowej. 

Strony