Świętujmy wspólnie w naszych szkołach i miejscowościach patriotyczne rocznice, z których jesteśmy dumni. To wspaniała okazja, by porozmawiać o Polsce, polskich tradycjach demokratycznych i mądrym patriotyzmie. Szkoły z całej Polski zapraszamy na „Polską Majówkę z CEO”. Oto nasze propozycje na biało-czerwoną majówkę z Konstytucją RP, Dzień Flagi RP i Święto Konstytucji 3 maja.

Nasze propozycje na Majówkę z Konstytucją RP 

oraz na Dzień Flagi

Rola konstytucji w państwie

Zorganizujcie lekcję na temat Konstytucji RP. Oto nasz scenariusz zajęć opracowany dla Kancelarii Prezydenta.

W Konstytucji RP

Znajomość zasad konstytucyjnych to podstawa. Sprawdźcie swoją wiedzę i wskażcie prawidłową odpowiedź. 

Narysuj konstytucję!

Wybierzcie z Konstytucji RP jeden, ważny waszym zdaniem artykuł i go zilustrujcie. Najlepsze prace opublikujemy na stronie KOSS-a.

Jesteśmy biało-czerwoni!

Ubierzcie się na biało lub czerwono i ustawcie, tworząc żywą flagę. A może puścicie biało-czerwone łódki na rzece albo namalujecie mural?

Polecamy materiały


Konstytucja RP

Prace nad nową ustawą zasadniczą trwały kilka lat. W kwietniu 1997 r. Zgromadzenie Narodowe uchwaliło Konstytucję RP, która weszła w życie w połowie października tego samego roku.

Dlaczego konstytucja jest ważna?

Na jakich wartościach opiera się obecna konstytucja? Który z artykułów jest dla obywateli najważniejszy? Poszukajcie na lekcji odpowiedzi na te pytania. Zamieszczamy scenariusz lekcji.

3 Maja – Święto Narodowe Polski

Konstytucja 3 maja uchwalona została na drodze zamachu stanu. Korzystając z wyjazdu z Warszawy posłów na święta wielkanocne, wyznaczono posiedzenie Sejmu na dzień 3 maja.

Ekspresowa historia polskich konstytucji

Przyszedł czas na powtórkę z historii Polski. Nasz materiał kierujemy do tych wszystkich, nauczycieli i uczniów, którzy chcą sobie przypomnieć polskie konstytucje.

oprac. Dorota Nawalany