Ślady przeszłości

Uczniowie z gminy Mucharz postanowili pochwalić się swoim urokliwym miejscem zamieszkania. Stworzyli stronę internetową, dzięki której każdy może poznać tę ciekawą okolicę.

Już kilka lat temu założyliśmy własną stronę internetową, na której publikujemy i opisujemy działania kółka regionalnego, które zajmuje się śladami przeszłości w gminie Mucharz.

Co możecie u nas znaleźć?

Opracowaliśmy dokładny katalog zabytków regionu, opisaliśmy nasz cmentarz parafialny i kapliczki przydrożne. Zajęliśmy się także legendami i podaniami dotyczącymi naszej okolicy. Poczytajcie o Mysiowej Dziurze – naprawdę warto! Świetnym pomysłem było zebranie starych zdjęć, z których stworzyliśmy internetowy album rodzinny. Nawiązaliśmy również kontakt z miejscowymi artystami ludowymi, których twórczość możecie poznać dzięki naszej stronie. Znajdziecie tam też coś o nas i o naszych działaniach.

Oczywiście nic by nam się nie udało bez pomocy nauczycieli. Na szczęście w naszej szkole pracują ludzie, którym zależy na nas i na naszej pracy. Dzięki nim możemy spotykać się po lekcjach i uaktualniać naszą stronę internetową.

Zajrzyjcie na stronę aktywnych i pomysłowych uczniów z gminy Mucharz!