Z przyjemnością prezentujemy nasz nowy podręcznik do nauczania wiedzy o społeczeństwie w liceum i technikum. Jesteśmy pewni, że spełni on Wasze oczekiwania. Jego zaletą jest ciekawy i żywy język, przejrzysta struktura, znakomite wyczucie potrzeb młodych ludzi oraz różnorodne i doskonale dobrane ćwiczenia. 

 NAUCZYCIELU, NAUCZYCIELKO,
jeśli wybierzesz nasz podręcznik do pracy z uczniami, zarejestruj się na naszej stronie a otrzymasz BEZPŁATNY EGZEMPLARZ CZĘŚCI PIERWSZEJ. ​Formularz znajdziesz na stronie: koss.ceo.org.pl/przewodnik-obywatelski

 

Przewodnik obywatelski

WIEDZA O SPOŁECZEŃSTWIE W LICEUM I TECHNIKUM
- ZAKRES PODSTAWOWY. CZĘŚĆ 1

Autorzy: Andrzej Waśkiewicz, Tomasz Merta,
Łukasz Pawłowski, Alicja Pacewicz

Wyd. 1, s. 312, opr. miękka, 16,5x23,7 cm,
ISBN: 978-83-89623-76-8

Numer dopuszczenia: 1031/1/2019

Zapraszamy do naszej księgarni internetowej civitas.com.pl

Zaktualizowana wersja Przewodnika młodego obywatela, dostosowana do nowej podstawy programowej i wzbogacona o nowe treści. Autorzy omawiają dogłębnie i wszechstronnie najważniejsze obszary życia społecznego z perspektywy doświadczeń zwykłego obywatela. Jakie prawa rządzą życiem w grupie i społeczności? Jakie są najważniejsze doktryny polityczne? Jaki system polityczny jest w Polsce? Jak czytać (ze zrozumieniem) konstytucję i przepisy prawa? Oprócz konkretnych informacji młody człowiek znajdzie w podręczniku różnorodne ćwiczenia, które ułatwią mu utrwalenie wiadomości oraz zachęcą do dyskusji. Autorzy wychodzą bowiem z założenia, że wiedza to nie wszystko! Informacje nie są po to, by je kolekcjonować, ale po to, by rozwiązywać konkretne problemy. Warto więc włożyć trochę wysiłku, by z wiedzy uczynić podstawę do podejmowania działań na rzecz swojej szkoły, społeczności lokalnej, całego kraju.

Podręcznik składa się z dwóch części. Część pierwsza poświęcona jest społeczeństwu i państwu, a druga – prawu i światu. Na końcu każdego rozdziału – ćwiczenia.

W Przewodniku obywatelskim uczennice i uczniowie znajdą:
  • teksty i wiadomości merytoryczne 
  • atrakcyjne ćwiczenia i zadania, w tym projekty zespołowe
  • liczne materiały źródłowe i publicystyczne
  • zdjęcia, schematy, wykresy i tabele
  • słowniczek pojęć
  • biogramy ważnych postaci
  • polscy prezydenci i premierzy
  • kalendarium: świat i Polska 1945–2018
  • debaty publiczne w III RP.

Zaletą  książki jest ciekawy i żywy język, przejrzysta struktura, znakomite wyczucie potrzeb młodych ludzi oraz różnorodne i doskonale dobrane ćwiczenia oraz ciekawe projekty edukacyjne. Duża ilość praktycznych przykładów, interesujące teksty źródłowe i cytaty, przytaczanie wyników badań, liczne odniesienia do rzeczywistości – wszystko to czyni z Przewodnika obywatelskiego podręcznik, z którego po prostu trzeba uczyć (się)

Na naszej dostępne są także: program nauczania i scenariusze lekcji.

oprac. Dorota Nawalany